GRAF t’apropa la programació de creació contemporània a Catalunya. L'agenda que suma totes les agendes.

BAR project Simposi Internacional

10:0018:00 h
Lloc:

Preu: 250€

PROGRAMA DEL SIMPOSI

Inscripció fins al 15 de Març 2017

20 de Març
10-13h The Walking tour (zones Raval&Poble sec), grups de treball (tancats, Fabra i Coats)
16-18:30h “Making Public Program” taula rodona, Auditori, Fundació Tàpies:
Emily Pethick (Showroom, Londres), Pablo Martínez (MACBA, Barcelona), Santiago Villanueva (Mamba, Buenos Aires), Valerio Del Baglivo (comissari, Roma) i Florencia Portacarrero (comissaria, Lima) presenta Manifestaciones Públicas de Afecto, publicació residència BAR project 2016
Des de les 19h intervenció d’Enea Cabanas (BAR TOOL#0)
BAR Benvinguda vermú

21 de Març
10-13h The Walking tour (zona Eixample), grups de treball (tancats, Fabra i Coats)
16-18:30h “Making Public Program” taula rodona, Auditori, Fundació Tàpies:
Jaeyong Park (Apap5, Anyang-Corea del Sur), Karima Boudou (Appartement22, Rabat), Equipo Palomar (artistes, Barcelona) i Daisuke Koisugi & Ina Hagen (artistes & fundadors de Louise Dany artist run space, Oslo).
Des de les 7pm intervenció de Julia Gorostidi (BAR TOOL#0)

22 de Març
10-13h The Walking tour (zona Hospitalet), grups de treball (tancats, Fabra i Coats)
16-18:30h “Making Public Program” taula rodona, Auditori, Fundació Tàpies:
Leire Vergara (Bulegoa, Bilbao), Daniel Blanga-Gubbay (Aleppo, Bruselas), Helmut Batista (Capacete, Rio de Janeiro) i Veronica Valentini, Andrea Rodriguez Novoa i Juan Canela (BAR project)
Des de les 19h intervencions d’Ibai Hernandorena i Tali Serruya (BAR TOOL#0)

23 de Març
11-13h My Studio Visit. La ciutat com estudi: “Estruch 24-26, 3° 1ª” Equipo Palomar (artistes, Barcelona)
17-23:30h Fundació Tàpies:
17-18h “Workshop for Humans” de Kroot Juurak & Alex Bailey (performers, Viena) – inscripció independent >> kulturtier@gmail.com
19-21h BAR Public talk “Making Public Program”, Auditori– obert al públic general
Santiago Villanueva (Mamba, Buenos Aires), Valerio Del Baglivo (comissari, Roma), Jaeyong Park (Apap5, Anyang-Corea del Sur), Daniel Blanga-Gubbay (Aleppo, Bruselas), Karima Boudou (Appartement22, Rabat), Leire Vergara (Bulegoa, Bilbao), Helmut Batista (Capacete, Rio de Janeiro), Veronica Valentini, Andrea Rodriguez Novoa i Juan Canela (BAR project) i Carles Guerra (Fundació Tàpies)
21-23:30h BAR party, live show per Josep Maynou (artista, Barcelona)terrassa– obert al públic general

24 de Març
Visites a estudis amb artistes locals.

El programa pot estar subjecte a canvis.